مجمع خیّرین سلامت خراسان جنوبی

❀ بیاییم سلامتی را به یکدیگر هدیه کنیم ❀

مشارکت چشم گیر مجامع خیرین سلامت در کل کشور برای گسترش سرانه های درمانی

مجمع خیرین سلامت ۶ هزار میلیارد تومان برای گسترش سرانه‌های درمانی کشور هزینه کرده است.قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار توسط مجمع خیرین سلامت برای گسترش سرانه‌های درمانی کشور هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور ، سید عباس پورهاشمی  اظهار داشت: فعالیت‌های خیرخواهانه در کشور دارای سابقه بسیار طولانی بوده و مردم ایران همواره با این ویژگی شناخته می‌شدند.

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور اعتمادسازی را رمز موفقیت مجمع خیرین سلامت دانست و گفت: در مسئله خیرین سلامت مهم‌ترین مسئله پیش رو مسئله اعتماد عمومی است، چراکه اگر این مسئله به‌درستی در جامعه پیاده شود کمک‌های بسیار فراوانی از جانب مردم برای گسترش فضاهای درمانی اختصاص داده می‌شود.

پورهاشمی با تأکید بر کمبودهای درمانی و بهداشتی کشور تصریح کرد: نیاز در حوزه بهداشت و درمان فراوان بوده و دولت به‌تنهایی نمی‌تواند تمام نیازهای درمانی کشوری را حل کند، بنابراین لازم بود تا از 10 سال قبل به توصیه مقام معظم رهبری مجمع خیرین سلامت سازمان‌دهی شود.

وی با اشاره به برخی خدمات مجمع خیرین سلامت کشور در سال‌های گذشته ابراز کرد: در حال حاضر 270 شعبه خیرین سلامت در کشور فعال بوده و بیش از 6 هزار میلیارد تومان توسط این مجمع برای گسترش سرانه‌های درمانی در سطح کشور هزینه شده است.

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور تأکید کرد: بیش از 7 هزار خیر در حوزه سلامت در سطح کشور مشغول است، تأکید مقام معظم رهبری و دولت بر مردمی ماندن مجمع خیرین است بنابراین این مجمع باید از هرگونه شائبه دولتی بودن به دور باشد.

پورهاشمی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 90 هزار خیر ثبت‌شده در کشور وجود دارد، بیش از 5 هزار واحد در سطح دانشگاه‌ها و مراکز درمانی کشور توسط خیرین سلامت بازسازی و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده‌شده است.

وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت واسطه‌ای بین خیرین سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده و این مجمع هیچ پروژه و طرحی را که با موافقت دانشگاه نباشد را انجام نمی‌دهد، نیازسنجی احداث مراکز درمانی جدید در کشور توسط مجمع خیرین حوزه سلامت صرفاً با موافقت دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

قائم‌مقام مجمع خیرین سلامت کشور با توصیه به مجامع خیرین سلامت کشور در دوری از بازی‌های سیاسی رایج در جامعه تأکید کرد: حیات مجمع خیرین سلامت در دوری از بازی‌های سیاسی و جهت‌گیری‌های سیاسی است، مجمع خیرین سلامت سازمانی مدرن و آماده فعالیت در حوزه سلامت است و این مجمع آمادگی هرگونه فعالیتی در حوزه بهداشت و درمان است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه‌های بسیاری در کشور توسط مجمع خیرین سلامت در دست احداث است و این مجمع با احصا نیازهای درمانی و بهداشتی آمادگی ورود در حوزه‌های مختلف درمانی است، اگر دولت به‌تنهایی بخواهد نیازهای درمانی کشور را تأمین کند به بیش از 50 سال زمان نیاز دارد.

 

 

خیرین سلامت
۱۳۹۷/۰۴/۱۹
۰۹:۴۰
موضوعات: خبرها