نوشیدنی هایی که شما را آرام می کند

نظرتان راجع به نوشيدني‌هاي آرامش‌بخش چيست؟ خيلي از افراد راجع به نوشيدني‌هاي انرژي‌زا اطلاعاتي دارند و اغلب آنها را استفاده مي‌کنند، اما ممکن است در اين ميان افرادي هم باشند که دنبال کاهش استرس باشند.

نوشیدنی هایی که شما را آرام می کند
سلامت نیوز: نظرتان راجع به نوشيدني‌هاي آرامش‌بخش چيست؟ خيلي از افراد راجع به نوشيدني‌هاي انرژي‌زا اطلاعاتي دارند و اغلب آنها را استفاده مي‌کنند، اما ممکن است در اين ميان افرادي هم باشند که دنبال کاهش استرس باشند. اگر شما هم جزو اين گروه هستيد بد نيست بدانيد نوشيدني‌هاي آرامش‌بخش نوشيدني‌هايي غيرالکلي هستند که ذرات آرامش‌بخشي دارند که ممکن است در طبيعت يافت شوند. آنها نوشيدني‌هايي کاربردي با بيش از يک ذره فعال هستند که نه‌تنها استرس را کاهش مي‌دهند بلکه باعث بهبود تمرکز ذهن و خواب بهتر مي‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت،خواندن اين مقاله را که در مورد نوشيدني‌هاي کاهش‌دهنده استرس است از دست ندهيد.

خواب آرام با نوشيدن شيرداغ

نوشيدن شير داغ باعث آرامش و خواب راحت مي‌شود. جالب است بدانيد شير حاوي اسيد آمينه‌اي به نام تريپتوفان است که براي کاهش استرس ضروري است. شير نوشيدن باعث آرامش رواني و خواب‌آلودگي مي‌شود. شما همچنين مي‌توانيد مقدار کمي عسل را با شير مخلوط کنيد. شير تريپتوفان را به مغز مي‌رساند، سپس به سرتونين تبديل مي‌شود و سرتونين در تاريکي به ملاتونين تبديل مي‌شود و ملاتونين مسئول چرخه خواب و بيداري افراد است. ترکيب شير با عسل همچنين تاثيرات آنتي‌اکسيداني را افزايش مي‌دهد.

چاي گياهي را با عسل بخوريد

انواع چاي به‌خصوص چاي سبز از جمله نوشيدني‌هاي ديگري است که باعث کاهش استرس مي‌شود. چاي بابونه اسطو و خودوس هم آثار آرامش‌بخش خودش را همراه دارد. اپيجنين موجود در بابونه به گيرنده‌هاي GABA مغز مي‌چسبد و آثار ضداضطرابي دارد. اين گيرنده‌ها نقشي اساسي در تنظيم سيستم عصبي مغز دارند و قادرند باعث کاهش استرس فرد به‌خصوص هنگام خواب شوند. اگر مي‌خواهيد از نوشيدن چاي گياهي لذت بيشتري ببريد به شما پيشنهاد مي‌کنيم آن را با يک قاشق چاي‌خوري عسل ترکيب کنيد.

آب گيلاس بنوشيد

گيلاس‌ها حاوي منابع غني ملاتونين هستند. ملاتونين هورموني است که مسئول تنظيم چرخه خواب- بيداري است. نوشيدن آب گيلاس 2 بار در طول روز خواب را تنظيم مي‌کند و باعث کاهش استرس مي‌شود. البته اگر شب‌ها آب گيلاس را نوشيديد مي‌توانيد به آن وانيل هم اضافه کنيد.

خیرین سلامت
۱۳۹۴/۰۶/۱۶
۱۰:۴۸
موضوعات: -